Artykuły z kategorii

Konrad Bukowiecki

W Toruniu zakończyły się halowe mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce. W zawodach wzięło udział pięciu reprezentantów Warmii i Mazur.

Jednym z faworytów w konkursie pchnięcia kulą był Konrad Bukowiecki. Zawodnik Gwardii Szczytno nie zawiódł i z wynikiem 20.63 metra okazał się bezkonkurencyjny. W finale znaleźli się również klubowi koledzy Bukowieckiego. Andrzej Regin uplasował się na szóstej pozycji, natomiast kolejne miejsca zajmowali Sebastian Łukszo i Andrzej Naszko (z rekordem życiowym).

W województwie warmińsko-mazurskim odbędzie się turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy seniorów w futsalu. Zmagania piłkarskich drużyn potrwają od 8 do 11 kwietnia 2017 roku.

O prawo do występów w mistrzostwach Starego Kontynentu powalczą Polacy, Hiszpanie, Serbowie oraz reprezentacja Mołdawii. Będzie to jeden z turniejów eliminacyjnych, które w tym czasie rozgrywane będą w Europie.

Logo The World Games 2017

The World Games 2017, czyli olimpiada sportów nieolimpijskich, odbędzie się między 20 a 30 lipca we Wrocławiu.

Osoby, które chciałby zostać wolontariuszami podczas igrzysk, mogą się zgłaszać do 28 lutego.

Ilustracja do tekstu

Szczypiornistki Kram Start Elbląg awansowały do ćwierćfinałów Challenge Cup. We własnej hali dwukrotnie pokonały ABU Baku.

W pierwszym pojedynku zawodniczki z Elbląga wygrały z Azerkami 33:23 (13:11). Dzień później podopieczne Andrzeja Niewrzawy pokonały rywalki 32:24 (14:12). Dzięki temu awansowały do ćwierćfinałów europejskiego pucharu Challenge Cup.

Już jutro (15 lutego) Start powróci do zmagań w krajowych rozgrywkach. Na wyjeździe w ramach 1/8 finału Pucharu Polski zagra z AZS USCM Lublin. Z kolei 19 lutego zmierzą się w rozgrywkach PGNiG Superligi w Gdyni.