Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Projekty drogowe w Polsce Wschodniej – podpisano pierwsze umowy

30-06-2016

Ilustracja do tekstu

14 projektów dotyczących infrastruktury drogowej otrzyma łącznie 1,2 mld zł z Programu Polska Wschodnia (POPW). W tej sprawie podpisano pierwsze umowy o dofinansowanie dla siedmiu z nich.  Unijna dotacja dla tych...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Porozmawiajmy o rybactwie

30-06-2016

Krzesła - ilustracja do tekstu. Fot. www.stockvault.net

Rozwój obszarów wiejskich w aspekcie rybactwa śródlądowego i promocji ryb jako żywności funkcjonalnej w regionie Warmii i Mazur - to temat konferencji, która odbędzie się w czwartek (30 czerwca) w...

Więcej

Społeczeństwo

Ratownicy wodni zabezpieczają i świętują

30-06-2016

Ratownicy WOPR podczas spotkania z marszakiem Gustawem Markiem Brzezinem

- Wszelką wiedzą i doświadczeniem wytrwale przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa na polskich wodach - ostatnie słowa przysięgi ratowników WOPR oddają wagę ich pracy na Warmii i Mazurach, regionie wybitnie...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Zalew atrakcyjny dla żeglarzy

30-06-2016

Frombork z lotu ptaka

Międzynarodowe Regaty o Puchar Trzech Marszałków odbędą się już po raz siódmy. Impreza potrwa od czwartku (30 czerwca) do niedzieli (3 lipca) na wodach Zalewu Wiślanego w okolicach Tolkmicka i Fromborka.

Więcej

Kultura

Świętowanie roku Nowowiejskiego w Krakowie

30-06-2016

Muzycy Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

W czwartek (30 czerwca) o godz.19.30 filharmonicy warmińsko-mazurscy wraz solistami i chórem zaprezentują w Filharmonii Krakowskiej Oratorium "Quo vadis" op. 30 Feliksa Nowowiejskiego. Orkiestra wystąpi w Koncercie Finałowym 50. Międzynarodowego Festiwalu...

Więcej

Edukacja i Sport

W Mikołajkach startuje Rajd Polski

30-06-2016

Rajd Polski

Sztandarowa impreza motoryzacyjna Warmii i Mazur rozpocznie się już w czwartek (30 czerwca) i potrwa do niedzieli (2 lipca). Ceremonię startu w Mikołajkach przeprowadzi marszałek Gustaw Marek Brzezin.

Więcej

wies fot tomasz raczynskiCelem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.

 

Zgłoszenia kandydatur nie więcej niż 2 sołectw może dokonać gmina, składając formularz zgłoszenia gminy wraz z formularzami zgłoszenia sołectwa (wzory w załączeniu). Dokumenty - wraz z uchwałami zgłaszanych sołectw oraz uchwałą rady gminy - należy dostarczyć do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 7 kwietnia 2014 r.

 

Sołectwa i gminy zgłoszone do programu, a następnie wybrane przez zarząd województwa, będą korzystać z pomocy animatora przy tworzeniu grupy odnowy miejscowości oraz opracowaniu bądź aktualizacji planu odnowy miejscowości i jego realizowaniu. Będą objęte też wsparciem szkoleniowym (warsztaty i wizyty studyjne, forum odnowy wsi), a także będą mogły brać udział w konkursach.

 

W naborze obowiązują Zasady uczestnictwa gmin i sołectw w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24.02.2014 r. (do pobrania poniżej).

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 w sali nr 420. W programie spotkania jest prezentacja o dotychczasowej realizacji inicjatywy, omówienie zasad naboru, wyjaśnianie wątpliwości oraz wręczenie dyplomów moderatorom. Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy kierować do Kamili Górskiej-Kłodzińskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dokumenty do pobrania:

 

Założenia ogólne programu

 

Zasady uczestnictwa gmin i sołectw

 

Formularz zgłoszenia gminy

 

Formularz zgłoszenia sołectwa