Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Nawet 70 proc. dofinansowania do inwestycji

03-08-2015

Nawet 70 proc. dofinansowania do inwestycji

Taką pomoc mogą uzyskać mikro i mali przedsiębiorcy z regionu Warmii i Mazur, którzy zdecydują się na inwestycję w centra badawczo rozwojowe. Konkurs, który ogłosiło Ministerstwo Gospodarki, realizowany jest w ramach...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Wielki Dzień Pszczół w Mazurskim Parku Krajobrazowym

03-08-2015

Wielki Dzień Pszczół w Mazurskim Parku Krajobrazowym

Mazurski Park Krajobrazowy serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół. Impreza odbędzie się w sobotę (8 sierpnia) w ogrodzie przy Muzeum Przyrodniczym w Krutyni.

Więcej

Społeczeństwo

Konkurs na działania przeciw dopalaczom

03-08-2015

Konkurs na działania przeciw dopalaczom

W przedsięwzięciu organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, mogą wziąć udział organizacje pozarządowe. To część ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Dopalacze kradną życie”.

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Mistrzowie pilotażu i zabytkowe samoloty. Zobacz zdjęcia

03-08-2015

Mistrzowie pilotażu i zabytkowe samoloty. Zobacz zdjęcia

17 edycja Mazury AirShow dobiegła końca. Pokazy lotniczych akrobacji nad jeziorem Niegocin oglądało kilkadziesiąt tysięcy widzów, wiele osób wybrało się też na piknik zorganizowany na lotnisku w Wilamowie, skąd startowały maszyny.

Więcej

Kultura

Podlasie jak malowane. Fotografie Anny Worowskiej

03-08-2015

Podlasie jak malowane. Fotografie Anny Worowskiej

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (7 sierpnia) w Galerii Stary Ratusz WBP (ul. Stare Miasto 33). Początek prezentacji pt.: „Malowane Podlasie” o godz. 16.

Więcej

Edukacja i Sport

Stomil rusza do boju

31-07-2015

Stomil rusza do boju

Piłkarze z Olsztyna w najbliższy weekend rozpoczynają zmagania w pierwszoligowych rozgrywkach. Ich pierwszym rywalem będzie spadkowicz z Ekstraklasy – GKS Bełchatów. Miniony sezon podopieczni Mirosława Jabłońskiego zakończyli na siódmym miejscu...

Więcej

wies fot tomasz raczynskiCelem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.

 

Zgłoszenia kandydatur nie więcej niż 2 sołectw może dokonać gmina, składając formularz zgłoszenia gminy wraz z formularzami zgłoszenia sołectwa (wzory w załączeniu). Dokumenty - wraz z uchwałami zgłaszanych sołectw oraz uchwałą rady gminy - należy dostarczyć do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 7 kwietnia 2014 r.

 

Sołectwa i gminy zgłoszone do programu, a następnie wybrane przez zarząd województwa, będą korzystać z pomocy animatora przy tworzeniu grupy odnowy miejscowości oraz opracowaniu bądź aktualizacji planu odnowy miejscowości i jego realizowaniu. Będą objęte też wsparciem szkoleniowym (warsztaty i wizyty studyjne, forum odnowy wsi), a także będą mogły brać udział w konkursach.

 

W naborze obowiązują Zasady uczestnictwa gmin i sołectw w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24.02.2014 r. (do pobrania poniżej).

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 w sali nr 420. W programie spotkania jest prezentacja o dotychczasowej realizacji inicjatywy, omówienie zasad naboru, wyjaśnianie wątpliwości oraz wręczenie dyplomów moderatorom. Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy kierować do Kamili Górskiej-Kłodzińskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dokumenty do pobrania:

 

Założenia ogólne programu

 

Zasady uczestnictwa gmin i sołectw

 

Formularz zgłoszenia gminy

 

Formularz zgłoszenia sołectwa