Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Fundusze europejskie: porady specjalistów

24-01-2017

Logotyp projektu

Konsultanci Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie warmińsko-mazurskim zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad. Wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się o zakresie możliwości otrzymania wsparcia ze środków Unii Europejskiej oraz...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Rolnicy łatwiej sprzedadzą swoje produkty

24-01-2017

Szynki i kiełbasy

Od nowego roku obowiązują przepisy ułatwiające rolniczy handel detaliczny. Dzięki temu na prostszych zasadach będzie można produkować i sprzedawać produkty roślinne oraz zwierzęce we własnym gospodarstwie.

Więcej

Społeczeństwo

Jeden procent podatku dla regionu

23-01-2017

Konferencja na temat 1 proc.

Samorząd województwa rozpoczął w poniedziałek 23 stycznia tegoroczną edycję kampanii "Wspieram region". - Celem akcji, organizowanej od 2010 roku przez samorząd województwa, jest zachęcanie mieszkańców regionu do przekazania 1 proc. swojego...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

12 miesięcy na Polach Grunwaldzkich

24-01-2017

Pola Grunwaldzkie

Poznaliśmy harmonogram najciekawszych imprez organizowanych przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w 2017 roku. Pierwsze wydarzenie zaplanowano na pierwszy weekend lutego. Będzie to siódma edycja Zimowej Rejzy na Zamek w Nidzicy i...

Więcej

Kultura

Pięknie zilustrowali utwory Krasickiego

24-01-2017

Malowane Słowem - wydawnictwo pokonkursowe poświęcone twórczości Ignacego Krasickiego

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zorganizowała konkurs „Malowane słowem”, którego uczestnicy mieli za zadanie stworzyć prace plastyczne inspirowane twórczością biskupa Ignacego Krasickiego. Teraz nagrodzone dzieła młodych artystów zostały zebrane w książkę.

Więcej

Edukacja i Sport

Nauczyciele mleczarstwa spotkają się w Kortowie

24-01-2017

Ilustracja do tekstu

Od 5-8 lutego 2017 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się walne zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Mleczarstwa EUROPEL. EUROPEL zrzesza nauczycieli i naukowców z ponad 50 instytucji z całego...

Więcej

wies fot tomasz raczynskiCelem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.

 

Zgłoszenia kandydatur nie więcej niż 2 sołectw może dokonać gmina, składając formularz zgłoszenia gminy wraz z formularzami zgłoszenia sołectwa (wzory w załączeniu). Dokumenty - wraz z uchwałami zgłaszanych sołectw oraz uchwałą rady gminy - należy dostarczyć do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 7 kwietnia 2014 r.

 

Sołectwa i gminy zgłoszone do programu, a następnie wybrane przez zarząd województwa, będą korzystać z pomocy animatora przy tworzeniu grupy odnowy miejscowości oraz opracowaniu bądź aktualizacji planu odnowy miejscowości i jego realizowaniu. Będą objęte też wsparciem szkoleniowym (warsztaty i wizyty studyjne, forum odnowy wsi), a także będą mogły brać udział w konkursach.

 

W naborze obowiązują Zasady uczestnictwa gmin i sołectw w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24.02.2014 r. (do pobrania poniżej).

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 w sali nr 420. W programie spotkania jest prezentacja o dotychczasowej realizacji inicjatywy, omówienie zasad naboru, wyjaśnianie wątpliwości oraz wręczenie dyplomów moderatorom. Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy kierować do Kamili Górskiej-Kłodzińskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dokumenty do pobrania:

 

Założenia ogólne programu

 

Zasady uczestnictwa gmin i sołectw

 

Formularz zgłoszenia gminy

 

Formularz zgłoszenia sołectwa