Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Doradztwo technologiczne w firmie

12-02-2016

Doradztwo technologiczne w firmie

Centrum Innowacji i Transferu Technologii UWM w Olsztynie ogłasza nabór wniosków na przeprowadzenie doradztwa technologicznego w firmie. Jest to usługa doradcza wykonywana przez specjalistów w wybranej dziedzinie, którzy, dzięki wiedzy i...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Konkurs plastyczny dla dzieci

11-02-2016

Konkurs plastyczny dla dzieci

„Celem konkursu "Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje!” jest promowanie pozytywnych zachowań dzieci w otoczeniu pracy rolniczej, poszerzanie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym.  Inicjatywa...

Więcej

Społeczeństwo

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

12-02-2016

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

Bezpłatne zajęcia z zakresu międzynarodowej klasyfikacji funkcjonowania niepełnosprawności i zdrowia (ICF) potrwa od 19 do 21 lutego 2016 roku w Wilkasach koło Giżycka. W warsztatach mogą wziąć udział pracownicy, wolontariusze oraz...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Promocja Warmii i Mazur na targach w Brukseli

12-02-2016

Promocja Warmii i Mazur na targach w Brukseli

Podczas 58 Międzynarodowych Targów Turystycznych „Salon des Vacances”, region Warmii i Mazur promował swoje atrakcje turystyczne na polskim stoisku narodowym. Impreza odbyła się w Belgii w dniach 4-8 lutego 2016 roku.

Więcej

Kultura

Wernisaż wystawy Ashley’a Collina

12-02-2016

Wernisaż wystawy Ashley’a Collina

Uroczyste otwarcie prezentacji pt. „Open Ended” odbędzie się 19 lutego o godz. 16.30. Prace będzie można obejrzeć w olsztyńskiej Galeria Stary Ratusz WBP (ul. Stare Miasto 33).

Więcej

Edukacja i Sport

Czekamy na dobre wieści ze Spały

12-02-2016

Czekamy na dobre wieści ze Spały

W Spale rozpoczęły się halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Wśród medalistów mogą się znaleźć reprezentanci Warmii i Mazur. Tegoroczne mistrzostwa rozpoczęły się od rywalizacji kobiet w...

Więcej

wies fot tomasz raczynskiCelem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.

 

Zgłoszenia kandydatur nie więcej niż 2 sołectw może dokonać gmina, składając formularz zgłoszenia gminy wraz z formularzami zgłoszenia sołectwa (wzory w załączeniu). Dokumenty - wraz z uchwałami zgłaszanych sołectw oraz uchwałą rady gminy - należy dostarczyć do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 7 kwietnia 2014 r.

 

Sołectwa i gminy zgłoszone do programu, a następnie wybrane przez zarząd województwa, będą korzystać z pomocy animatora przy tworzeniu grupy odnowy miejscowości oraz opracowaniu bądź aktualizacji planu odnowy miejscowości i jego realizowaniu. Będą objęte też wsparciem szkoleniowym (warsztaty i wizyty studyjne, forum odnowy wsi), a także będą mogły brać udział w konkursach.

 

W naborze obowiązują Zasady uczestnictwa gmin i sołectw w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24.02.2014 r. (do pobrania poniżej).

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 w sali nr 420. W programie spotkania jest prezentacja o dotychczasowej realizacji inicjatywy, omówienie zasad naboru, wyjaśnianie wątpliwości oraz wręczenie dyplomów moderatorom. Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy kierować do Kamili Górskiej-Kłodzińskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dokumenty do pobrania:

 

Założenia ogólne programu

 

Zasady uczestnictwa gmin i sołectw

 

Formularz zgłoszenia gminy

 

Formularz zgłoszenia sołectwa