Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

O samorządzie polskim i nordyckim

06-10-2015

O samorządzie polskim i nordyckim

„Polska – państwa nordyckie. Samorządowy wymiar współpracy międzynarodowej” to tytuł IV Stałej Ogólnopolskiej Konferencji Współpracy Międzynarodowej Samorządów. Spotkanie odbędzie się w dniach 17-18 listopada w Kielcach.

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Pielęgnowanie polskiej tradycji myśliwskiej

06-10-2015

Pielęgnowanie polskiej tradycji myśliwskiej

W Ostródzie zakończyła się druga edycja Targów Hubertus Arena, które były dedykowane branży łowieckiej, myśliwskiej i jeździeckiej. W spotkaniu uczestniczył Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.  Najważniejszym i najbardziej doniosłym punktem...

Więcej

Społeczeństwo

Jak pracują wolontariusze

06-10-2015

Jak pracują wolontariusze

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu zaprasza do udziału w konkursie na najlepszy film ukazujący pracę wolontariuszy na Warmii i Mazurach. Ideą inicjatywy jest wyłonienie filmów ukazujących pracę wolontariuszy w instytucjach, organizacjach...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Piękny Wschód zachęca swoimi urokami

06-10-2015

Piękny Wschód zachęca swoimi urokami

Nagrodami w konkursie „Jesienne odkrywanie Pięknego Wschodu” nagrodami są dwudniowe pobyty w hotelach i ośrodkach z województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz świętokrzyskiego. Konkurs polega na rozwiązywaniu quizów wiedzy o walorach Podlasia, Warmii...

Więcej

Kultura

Skarbonki z XVI-XX wieku ze zbiorów muzeum w Trokach

06-10-2015

Skarbonki z XVI-XX wieku ze zbiorów muzeum w Trokach

Otwarcie wystawy w środę (7 października) o godz. 17 w Muzeum w Mrągowie. Prezentacja obejmuje kolekcję 216 skarbonek ze zbiorów Muzeum Historycznego w Trokach (Litwa).

Więcej

Edukacja i Sport

Srebrny medal elbląskich tancerzy

05-10-2015

Srebrny medal elbląskich tancerzy

W Elblągu zakończyły się mistrzostwa Europy formacji standardowych. Imprezę wspierał samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach swoje umiejętności zaprezentowało 12 formacji: Elegiya - Zhlobin oraz Univers Minsk z Białorusi, TK...

Więcej

wies fot tomasz raczynskiCelem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.

 

Zgłoszenia kandydatur nie więcej niż 2 sołectw może dokonać gmina, składając formularz zgłoszenia gminy wraz z formularzami zgłoszenia sołectwa (wzory w załączeniu). Dokumenty - wraz z uchwałami zgłaszanych sołectw oraz uchwałą rady gminy - należy dostarczyć do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 7 kwietnia 2014 r.

 

Sołectwa i gminy zgłoszone do programu, a następnie wybrane przez zarząd województwa, będą korzystać z pomocy animatora przy tworzeniu grupy odnowy miejscowości oraz opracowaniu bądź aktualizacji planu odnowy miejscowości i jego realizowaniu. Będą objęte też wsparciem szkoleniowym (warsztaty i wizyty studyjne, forum odnowy wsi), a także będą mogły brać udział w konkursach.

 

W naborze obowiązują Zasady uczestnictwa gmin i sołectw w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24.02.2014 r. (do pobrania poniżej).

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 w sali nr 420. W programie spotkania jest prezentacja o dotychczasowej realizacji inicjatywy, omówienie zasad naboru, wyjaśnianie wątpliwości oraz wręczenie dyplomów moderatorom. Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy kierować do Kamili Górskiej-Kłodzińskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dokumenty do pobrania:

 

Założenia ogólne programu

 

Zasady uczestnictwa gmin i sołectw

 

Formularz zgłoszenia gminy

 

Formularz zgłoszenia sołectwa