Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Dobre wyniki w inwestycjach na Warmii i Mazurach

26-09-2016

Ilustracja do tekstu

Mamy nowe rankingi pisma samorządu terytorialnego WSPÓLNOTA. Warmińsko-mazurskie zajęło w nich I miejsce jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2013-2015 w województwach i IV w podsumowaniu wykorzystania funduszy...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Święto mazurskiego ziemniaka w Kraplewie

27-09-2016

Ziemniaki. Fot.www.stockvault.net

Gotowanie „na żywo” i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Festyn odbędzie się Kraplewie k. Ostródy w niedzielę (2 października).

Więcej

Społeczeństwo

Regionalne forum drogowe dobiega końca

27-09-2016

Festyn w Olsztynie

Podczas tegorocznej konferencji rozmawiano m.in. o infrastrukturze drogowej i bezpieczeństwie. Odbył się ponadto festyn rodzinny „Bądź błyskotliwy”. III Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe rozpoczęło się od niedzielnego wernisażu wystawy „Infrastruktura drogowa a bezpieczeństwo”...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Województwo włącza się w Światowy Dzień Turystyki

27-09-2016

Wojewódzkie obchody w 2015

Na 27 września przypada Światowy Dzień Turystyki – to święto ustanowione z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki, która działa z ramienia ONZ. Obchody Wojewódzkiego Światowego Dnia Turystyki zaplanowano na 30 września...

Więcej

Kultura

Organiczne witraże w Galerii Marszałkowskiej

26-09-2016

Fragment witraża autorstwa prof. Barbary Gawrońskiej-Kozak

Wernisaż wystawy pt. „Tkanki ze szkła” Barbary Gawrońskiej-Kozak odbędzie się w poniedziałek (26 września) o godz. 16. Prace prezentowane będą w Galerii Marszałkowskiej (ul. E. Plater 1, II piętro).

Więcej

Edukacja i Sport

W Działdowie o awans do ME

27-09-2016

Tenis stołowy

Męska reprezentacja Polski w tenisie stołowym rozpoczyna dzisiaj (27 września 2016 roku) zmagania w eliminacjach drużynowych mistrzostw Starego Kontynentu. Podopieczni Tomasza Krzeszewskiego (na co dzień trenera ostródzkich tenisistów) zmierzą się ze...

Więcej

wies fot tomasz raczynskiCelem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.

 

Zgłoszenia kandydatur nie więcej niż 2 sołectw może dokonać gmina, składając formularz zgłoszenia gminy wraz z formularzami zgłoszenia sołectwa (wzory w załączeniu). Dokumenty - wraz z uchwałami zgłaszanych sołectw oraz uchwałą rady gminy - należy dostarczyć do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 7 kwietnia 2014 r.

 

Sołectwa i gminy zgłoszone do programu, a następnie wybrane przez zarząd województwa, będą korzystać z pomocy animatora przy tworzeniu grupy odnowy miejscowości oraz opracowaniu bądź aktualizacji planu odnowy miejscowości i jego realizowaniu. Będą objęte też wsparciem szkoleniowym (warsztaty i wizyty studyjne, forum odnowy wsi), a także będą mogły brać udział w konkursach.

 

W naborze obowiązują Zasady uczestnictwa gmin i sołectw w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24.02.2014 r. (do pobrania poniżej).

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 w sali nr 420. W programie spotkania jest prezentacja o dotychczasowej realizacji inicjatywy, omówienie zasad naboru, wyjaśnianie wątpliwości oraz wręczenie dyplomów moderatorom. Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy kierować do Kamili Górskiej-Kłodzińskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dokumenty do pobrania:

 

Założenia ogólne programu

 

Zasady uczestnictwa gmin i sołectw

 

Formularz zgłoszenia gminy

 

Formularz zgłoszenia sołectwa