Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Na wsparcie dla przedsiębiorców

26-10-2016

Warmińsko-Mazurski System Finansowania Usług Rozwojowych, zwany również WA-MA FUR System

W ramach RPO 2014-2020 został opracowany Warmińsko-Mazurski System Finansowania Usług Rozwojowych, zwany również WA-MA FUR System. Jest to system dystrybucji środków finansowych z EFS przeznaczonych na wspieranie adaptacyjności przedsiębiorców i pracowników.

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Przeciwko wycince drzew

26-10-2016

Spotkania uczestników projektu

Zakończyła się realizacja projektu „Rejon wyżnicki: społeczeństwo obywatelskie nie przymyka oczu” prowadzonego wspólnie przez Fundację Puszczę Rominckiej, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej i Wyżnicki Blok Młodzieżowy. Celem projektu była aktywizacja lokalnej...

Więcej

Społeczeństwo

Spektakl dla niewidomych i słabo widzących

26-10-2016

Plakat promujący spektakl Tango

Na „Tango” Sławomira Mrożka z audiodeskrybcją zaprasza Ełckie Centrum Kultury. Na scenie wystąpią aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Więcej

Turystyka i promocja regionu

Smaczna agroturystka na Warmii i Mazurach

26-10-2016

Spotkanie w Olsztynie

Turystyka kulinarna i foodies, agroturystyka i turystyka wiejska oraz jakość i oferta zarówno kuchni jak i innych usług świadczonych w gospodarstwach agroturystycznych – były głównymi tematami konferencji zat. „Agroturystyka –...

Więcej

Kultura

Mistrzowie skrzypiec zagrają w Olsztynie

26-10-2016

Logo Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

Laureaci 15. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego wystąpią w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Wyjątkowy koncert odbędzie się w czwartek (27 października).

Więcej

Edukacja i Sport

W szerokiej kadrze Polski

25-10-2016

Ilustracja do tekstu

Poznaliśmy szeroki skład narodowej reprezentacji na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet. Szansę na występy w Szwecji mają trzy szczypiornistki elbląskiego Startu. Skład reprezentacji Polski został zgłoszony do Europejskiej Federacji Piłki...

Więcej

wies fot tomasz raczynskiCelem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.

 

Zgłoszenia kandydatur nie więcej niż 2 sołectw może dokonać gmina, składając formularz zgłoszenia gminy wraz z formularzami zgłoszenia sołectwa (wzory w załączeniu). Dokumenty - wraz z uchwałami zgłaszanych sołectw oraz uchwałą rady gminy - należy dostarczyć do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 7 kwietnia 2014 r.

 

Sołectwa i gminy zgłoszone do programu, a następnie wybrane przez zarząd województwa, będą korzystać z pomocy animatora przy tworzeniu grupy odnowy miejscowości oraz opracowaniu bądź aktualizacji planu odnowy miejscowości i jego realizowaniu. Będą objęte też wsparciem szkoleniowym (warsztaty i wizyty studyjne, forum odnowy wsi), a także będą mogły brać udział w konkursach.

 

W naborze obowiązują Zasady uczestnictwa gmin i sołectw w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24.02.2014 r. (do pobrania poniżej).

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 w sali nr 420. W programie spotkania jest prezentacja o dotychczasowej realizacji inicjatywy, omówienie zasad naboru, wyjaśnianie wątpliwości oraz wręczenie dyplomów moderatorom. Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy kierować do Kamili Górskiej-Kłodzińskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dokumenty do pobrania:

 

Założenia ogólne programu

 

Zasady uczestnictwa gmin i sołectw

 

Formularz zgłoszenia gminy

 

Formularz zgłoszenia sołectwa