Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Kolejne szczegóły Regionalnego Programu Operacyjnego

01-12-2015

Kolejne szczegóły Regionalnego Programu Operacyjnego

Dwa dni trwało czwarte posiedzenie Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020. Wynikiem spotkania było m.in. doprecyzowanie zasady oceniania wniosków aż w osiemnastu działaniach i poddziałaniach.

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Na Dylewskiej Górze powstało muzeum skalne

30-11-2015

Na Dylewskiej Górze powstało muzeum skalne

W lapidarium, czyli muzeum skał, zgromadzono kilkanaście najciekawszych pod względem geologicznym głazów narzutowych występujące w okolicach Wzgórz Dylewskich. Jest to wspólny projekt Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w...

Więcej

Społeczeństwo

Darmowe badania dla dzieci i ciężarnych

30-11-2015

Darmowe badania dla dzieci i ciężarnych

Dobra wiadomość dla przyszłych mam i maluchów z Olsztyna oraz powiatów: olsztyńskiego, lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, szczycieńskiego oraz nidzickiego. W 2016 roku Miejski Szpital Zespolony będzie kontynuowany program darmowych badań profilaktycznych.

Więcej

Turystyka i promocja regionu

W Ełku oceniali regionalne smakołyki

30-11-2015

W Ełku oceniali regionalne smakołyki

Romincki smalec rydzowy, sandacz w zalewie octowej, syrop ze świeżej mięty czy chleb gryczany na miodzie – to tylko niektóre pyszności nagrodzone podczas ełckiej odsłony konkursu „Smaki Warmii, Mazur oraz...

Więcej

Kultura

Zachęta do sztuki na olsztyńskim zamku

01-12-2015

Zachęta do sztuki na olsztyńskim zamku

Tym razem bohaterem spotkania organizowanego przez Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pieknych będzie Antek Grzybek Olsztyński artysta swoją prelekcję zatytułował „Małpa nad klawiaturą albo jak mierzyłem Absolut”.

Więcej

Edukacja i Sport

Nakręć film na podstawie noweli Sienkiewicza

30-11-2015

Nakręć film na podstawie noweli Sienkiewicza

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów szkół ponadgimnazjalnych do stworzenia własnych adaptacji filmowych nowel Henryka Sienkiewicza. Główną nagrodą w konkursie jest wycieczka do Szwajcarii.

Więcej

wies fot tomasz raczynskiCelem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.

 

Zgłoszenia kandydatur nie więcej niż 2 sołectw może dokonać gmina, składając formularz zgłoszenia gminy wraz z formularzami zgłoszenia sołectwa (wzory w załączeniu). Dokumenty - wraz z uchwałami zgłaszanych sołectw oraz uchwałą rady gminy - należy dostarczyć do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 7 kwietnia 2014 r.

 

Sołectwa i gminy zgłoszone do programu, a następnie wybrane przez zarząd województwa, będą korzystać z pomocy animatora przy tworzeniu grupy odnowy miejscowości oraz opracowaniu bądź aktualizacji planu odnowy miejscowości i jego realizowaniu. Będą objęte też wsparciem szkoleniowym (warsztaty i wizyty studyjne, forum odnowy wsi), a także będą mogły brać udział w konkursach.

 

W naborze obowiązują Zasady uczestnictwa gmin i sołectw w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24.02.2014 r. (do pobrania poniżej).

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 w sali nr 420. W programie spotkania jest prezentacja o dotychczasowej realizacji inicjatywy, omówienie zasad naboru, wyjaśnianie wątpliwości oraz wręczenie dyplomów moderatorom. Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy kierować do Kamili Górskiej-Kłodzińskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dokumenty do pobrania:

 

Założenia ogólne programu

 

Zasady uczestnictwa gmin i sołectw

 

Formularz zgłoszenia gminy

 

Formularz zgłoszenia sołectwa