Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Umowa w Ełku podpisana

22-07-2016

Spotkanie w Ełku

Dokument w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego w Ełku została podpisany przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz prezydenta miasta - Tomasza Adrukiewicza. Dokument ustala...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Leśni pacjenci szpitala w Napromku

22-07-2016

Pacjent leśnego szpitala w Napromku

Z prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek leśnego „szpitala” przy Leśniczówce Napromek na wolność wrócili właśnie kolejni pacjenci. Tym razem były to dwa puszczyki, jastrząb, dwie kuny i wiewiórka.

Więcej

Społeczeństwo

Odwiedziny u francuskich partnerów

21-07-2016

Wizyta członków Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bretanii i Francji „Amitié” w Bretanii. Fot. Marcin Wodecki.

30-osobowa grupa członków Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bretanii i Francji „Amitié” przebywa w Bretanii na zaproszenie Stowarzyszenia Côtes d’Armor-Warmie et Mazurie z Saint-Brieuc. Uczestnicy wyjazdu, oprócz spotkań z rodzinami francuskimi, odkrywania uroków...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

O dziedzictwie browarniczym i folklorze

22-07-2016

Dni Biskupca

Kultura, muzyka i aktywność – to hasła, które będą wyznacznikami 20. Dni Biskupca.  Świętowanie rozpocznie się w piątek (22 lipca) i potrwa trzy dni.

Więcej

Kultura

O tym co pamięta woda

22-07-2016

Fragment pracy Agnieszki Anny Nowackiej

Od poniedziałku (25 lipca) w Galerii Marszałkowskiej (ul. Plater 1 w Olsztynie) będzie można oglądać prace Agnieszki Anny Nowackiej. Tytuł wystawy to „Pamięć wody”.

Więcej

Edukacja i Sport

Ministerstwo pyta w jakich zawodach kształcić

22-07-2016

Logo Ministerstwa Sportu i Turystyki

Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki zapyta pracodawców działających w sektorze hotelarskim, gastronomicznym i turystycznym jakie są ich oczekiwania wobec szkolnictwa zawodowego. Ankietę w tej sprawie można wypełnić na stronie internetowej.

Więcej

wies fot tomasz raczynskiCelem głównym programu jest wzrost aktywności i integracji społeczności obszarów wiejskich i zaangażowania mieszkańców w działania na rzecz swojego sołectwa, a także poprawa warunków życia mieszkańców wsi.

 

Zgłoszenia kandydatur nie więcej niż 2 sołectw może dokonać gmina, składając formularz zgłoszenia gminy wraz z formularzami zgłoszenia sołectwa (wzory w załączeniu). Dokumenty - wraz z uchwałami zgłaszanych sołectw oraz uchwałą rady gminy - należy dostarczyć do Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie do 7 kwietnia 2014 r.

 

Sołectwa i gminy zgłoszone do programu, a następnie wybrane przez zarząd województwa, będą korzystać z pomocy animatora przy tworzeniu grupy odnowy miejscowości oraz opracowaniu bądź aktualizacji planu odnowy miejscowości i jego realizowaniu. Będą objęte też wsparciem szkoleniowym (warsztaty i wizyty studyjne, forum odnowy wsi), a także będą mogły brać udział w konkursach.

 

W naborze obowiązują Zasady uczestnictwa gmin i sołectw w inicjatywie Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego pod nazwą Program Odnowy Wsi Województwa Warmińsko-Mazurskiego „Wieś Warmii, Mazur i Powiśla miejscem, w którym warto żyć…” w 2014 roku zatwierdzone uchwałą Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 24.02.2014 r. (do pobrania poniżej).

 

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 10 marca o godzinie 12 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, ul. Emilii Plater 1 w sali nr 420. W programie spotkania jest prezentacja o dotychczasowej realizacji inicjatywy, omówienie zasad naboru, wyjaśnianie wątpliwości oraz wręczenie dyplomów moderatorom. Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy kierować do Kamili Górskiej-Kłodzińskiej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Dokumenty do pobrania:

 

Założenia ogólne programu

 

Zasady uczestnictwa gmin i sołectw

 

Formularz zgłoszenia gminy

 

Formularz zgłoszenia sołectwa