Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Fundusze europejskie: porady specjalistów

24-01-2017

Logotyp projektu

Konsultanci Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie warmińsko-mazurskim zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad. Wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się o zakresie możliwości otrzymania wsparcia ze środków Unii Europejskiej oraz...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Rolnicy łatwiej sprzedadzą swoje produkty

24-01-2017

Szynki i kiełbasy

Od nowego roku obowiązują przepisy ułatwiające rolniczy handel detaliczny. Dzięki temu na prostszych zasadach będzie można produkować i sprzedawać produkty roślinne oraz zwierzęce we własnym gospodarstwie.

Więcej

Społeczeństwo

Jeden procent podatku dla regionu

23-01-2017

Konferencja na temat 1 proc.

Samorząd województwa rozpoczął w poniedziałek 23 stycznia tegoroczną edycję kampanii "Wspieram region". - Celem akcji, organizowanej od 2010 roku przez samorząd województwa, jest zachęcanie mieszkańców regionu do przekazania 1 proc. swojego...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

12 miesięcy na Polach Grunwaldzkich

24-01-2017

Pola Grunwaldzkie

Poznaliśmy harmonogram najciekawszych imprez organizowanych przez Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w 2017 roku. Pierwsze wydarzenie zaplanowano na pierwszy weekend lutego. Będzie to siódma edycja Zimowej Rejzy na Zamek w Nidzicy i...

Więcej

Kultura

Pięknie zilustrowali utwory Krasickiego

24-01-2017

Malowane Słowem - wydawnictwo pokonkursowe poświęcone twórczości Ignacego Krasickiego

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zorganizowała konkurs „Malowane słowem”, którego uczestnicy mieli za zadanie stworzyć prace plastyczne inspirowane twórczością biskupa Ignacego Krasickiego. Teraz nagrodzone dzieła młodych artystów zostały zebrane w książkę.

Więcej

Edukacja i Sport

Nauczyciele mleczarstwa spotkają się w Kortowie

24-01-2017

Ilustracja do tekstu

Od 5-8 lutego 2017 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbędzie się walne zgromadzenie Europejskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Mleczarstwa EUROPEL. EUROPEL zrzesza nauczycieli i naukowców z ponad 50 instytucji z całego...

Więcej

Widok na Ostródę z lotu ptakaW dniach 8-9 listopada ostródzkiej Expo Arenie odbędą się targi Hubertus Arena 2014.

 

 

Organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają wszystkich, którzy z tematyką łowiecką związani są zawodowo, tych dla których jest to wyjątkowe hobby jak i tych, którzy na co dzień nie mają styczności z branżą.

 

 

Blisko 70 wystawców zaprezentuje swoje produkty, wśród nich producenci i dystrybutorzy: broni i amunicji, obuwia i odzieży myśliwskiej, specjalistycznego sprzętu myśliwskiego i survivalowego, optyki, samochodów terenowych, noży, łuków i broni białej, akcesoriów wędkarskich czy trofeów łowieckich.

 

Na wszystkich odwiedzających targi czekają też liczne atrakcje. Między innymi zorganizowana zostanie profesjonalna łucznica, gdzie wszyscy chętni będą mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, a także odbędzie się biesiada myśliwska z koncertem, na której skosztować będzie można przysmaków z dziczyzny.

 

Podczas targów odbędą się również pokazy m.in. psów myśliwskich oraz sygnałów łowieckich czy warsztaty łucznictwa konnego. Odwiedzający będą mieli również okazję spróbowania i zakupienia wielu produktów regionalnych, takich jak miody, wędliny czy wyroby piekarskie.

 

Targi odbędą się w Expo Arenie w Ostródzie w dniach 8-9 listopada w godzinach 10-18.

 

Wstęp na targi będzie bezpłatny.