Artykuły z kategorii

Rozwój regionu, zagranica

Umowa w Ełku podpisana

22-07-2016

Spotkanie w Ełku

Dokument w sprawie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych na terenie miejskiego obszaru funkcjonalnego w Ełku została podpisany przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz prezydenta miasta - Tomasza Adrukiewicza. Dokument ustala...

Więcej

Obszary wiejskie i środowisko

Leśni pacjenci szpitala w Napromku

22-07-2016

Pacjent leśnego szpitala w Napromku

Z prowadzonego przez Nadleśnictwo Olsztynek leśnego „szpitala” przy Leśniczówce Napromek na wolność wrócili właśnie kolejni pacjenci. Tym razem były to dwa puszczyki, jastrząb, dwie kuny i wiewiórka.

Więcej

Społeczeństwo

Odwiedziny u francuskich partnerów

21-07-2016

Wizyta członków Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bretanii i Francji „Amitié” w Bretanii. Fot. Marcin Wodecki.

30-osobowa grupa członków Olsztyńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Bretanii i Francji „Amitié” przebywa w Bretanii na zaproszenie Stowarzyszenia Côtes d’Armor-Warmie et Mazurie z Saint-Brieuc. Uczestnicy wyjazdu, oprócz spotkań z rodzinami francuskimi, odkrywania uroków...

Więcej

Turystyka i promocja regionu

O dziedzictwie browarniczym i folklorze

22-07-2016

Dni Biskupca

Kultura, muzyka i aktywność – to hasła, które będą wyznacznikami 20. Dni Biskupca.  Świętowanie rozpocznie się w piątek (22 lipca) i potrwa trzy dni.

Więcej

Kultura

O tym co pamięta woda

22-07-2016

Fragment pracy Agnieszki Anny Nowackiej

Od poniedziałku (25 lipca) w Galerii Marszałkowskiej (ul. Plater 1 w Olsztynie) będzie można oglądać prace Agnieszki Anny Nowackiej. Tytuł wystawy to „Pamięć wody”.

Więcej

Edukacja i Sport

Ministerstwo pyta w jakich zawodach kształcić

22-07-2016

Logo Ministerstwa Sportu i Turystyki

Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki zapyta pracodawców działających w sektorze hotelarskim, gastronomicznym i turystycznym jakie są ich oczekiwania wobec szkolnictwa zawodowego. Ankietę w tej sprawie można wypełnić na stronie internetowej.

Więcej

Widok na Ostródę z lotu ptakaW dniach 8-9 listopada ostródzkiej Expo Arenie odbędą się targi Hubertus Arena 2014.

 

 

Organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają wszystkich, którzy z tematyką łowiecką związani są zawodowo, tych dla których jest to wyjątkowe hobby jak i tych, którzy na co dzień nie mają styczności z branżą.

 

 

Blisko 70 wystawców zaprezentuje swoje produkty, wśród nich producenci i dystrybutorzy: broni i amunicji, obuwia i odzieży myśliwskiej, specjalistycznego sprzętu myśliwskiego i survivalowego, optyki, samochodów terenowych, noży, łuków i broni białej, akcesoriów wędkarskich czy trofeów łowieckich.

 

Na wszystkich odwiedzających targi czekają też liczne atrakcje. Między innymi zorganizowana zostanie profesjonalna łucznica, gdzie wszyscy chętni będą mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, a także odbędzie się biesiada myśliwska z koncertem, na której skosztować będzie można przysmaków z dziczyzny.

 

Podczas targów odbędą się również pokazy m.in. psów myśliwskich oraz sygnałów łowieckich czy warsztaty łucznictwa konnego. Odwiedzający będą mieli również okazję spróbowania i zakupienia wielu produktów regionalnych, takich jak miody, wędliny czy wyroby piekarskie.

 

Targi odbędą się w Expo Arenie w Ostródzie w dniach 8-9 listopada w godzinach 10-18.

 

Wstęp na targi będzie bezpłatny.