Artykuły z kategorii

Film. Fot. pixabay.com

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprasza na warsztaty pt. „Film na lekcjach języka polskiego w szkole ponadgimnazjalnej. Korespondencja sztuk”.

Zajęcia odbędą się 1 kwietnia w Zespole Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku (ul. Zamkowa 6) w godz. 9 - 14. Poprowadzi ekspert z Filmoteki Narodowej.

Fot. www.stockvault.net

Będzie to można zrobić pod okiem doświadczonych trenerów i dietetyków. Projekt składa się z dwóch etapów.

Pierwszy to akcja „Obudź borsuka”, skierowany do wszystkich chcących zadbać o swoją formę. Przez dwa najbliższe miesiące osoby z widoczną nadwagą do aktywności, otrzymają wsparcie związane ze zdrowym odżywianiem i zmianą nawyków.

Logotyp klubu

Włoch Roberto Santilli w przyszłym sezonie będzie pierwszym trenerem Indykpolu AZS Olsztyn. Na tym stanowisku zastąpi Andreę Gardiniego, który po zakończeniu bieżących rozgrywek przejdzie do Kędzierzyna-Koźla.

Roberto Santilli karierę trenerską rozpoczął już w 1991 roku, od prowadzenia sekcji młodzieżowych Lazio Volley Rzym (1991-1993) oraz Alpitour Traco Cuneo (1993-1995). W sezonie 1995/1996, prowadził ekipę Mondovi występującej w Serie B1, a dwa lata później awansował z Gallo Gioia del Colle z Serie B1 do Serie A2.

Santilii pracował również jako asystent w Lube Banca Marche Macerata oraz jako pierwszy trener w Icomie Latina. W 2002 roku objął juniorską reprezentację Włoch, z którą zdobył złoty medal Mistrzostw Europy. Po sukcesie na polu młodzieżowym, Santilli postanowił powrócić do trenowania seniorów, na początku stycznia 2004 roku ponownie obejmując Icom Latina. Po dwóch latach Santilli przeniósł się do Vibo Valentii, a następnie do Cagliari.

Pierwszym zagranicznym klubem prowadzonym przez włoskiego szkoleniowca był Jastrzębski Węgiel (2007-2010). Na koniec jego pracy w Jastrzębiu, drużyna wywalczyła srebrny medal i Puchar Polski. W 2010 roku Santilli podpisał umowę z Iskrą Odincowo, w której spędził trzy sezony. Potem był trenerem włoskiego Andreoli Latina, asystentem trenera reprezentacji Niemiec, z którą w 2014 roku podczas Mistrzostw Świata w Polsce zajął 3 miejsce, opiekunem MKS Banimexu Będzin (2015) oraz reprezentacji Australii (2015-2016).

Kontrakt włoskiego szkoleniowca z olsztyńskim klubem został podpisany na rok.

Seminarium Warmińsko-Mazurskiej Pedagogiki Specjalnej

Integracja środowiska pedagogiki specjalnej w województwie warmińsko-mazurskim była celem seminarium, które odbyło się w czwartek (16 marca) w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ełku.

Eksperci w dziedzinie pedagogiki specjalnej rozmawiali o zadaniach i wyzwaniach, przed jakimi stają na co dzień, w dążeniach do zacieśnienia współpracy i relacji środowiska specjalnego z lokalnymi społecznościami na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.