Artykuły z kategorii

Aktualności

Ilustracja do tekstu

Spotkania w całym regionie potrwają do połowy kwietnia 2017 roku. Podczas poszczególnych wydarzeń zostaną przedstawione zwyczaje wielkanocne na dawnej warmińskiej i mazurskiej wsi.

Zostaną również zasady obowiązujące w Wielkim Poście, obchodami Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia oraz świętowania w Wielkanoc.

Filharmonia w Olsztynie

Podczas piątkowego (24 marca) koncertu, filharmoników warmińsko-mazurskich poprowadzi zza pulpitu dyrygenckiego Jesus Medina (Meksyk). Z kolei solistką będzie skrzypaczka Monika Dondalska.

Jesus Medina jest jednym z najwybitniejszych dyrygentów w Meksyku. Obecnie jest dyrektorem artystycznym UANL Symphony Orchestra in Monterrey, Mexico, oraz założycielem i dyrektorem The Milenium Sinfonietta. Artysta dyrygował orkiestrami w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, w krajach Ameryki Południowej i Środkowej oraz w Europie.

Ilustracja do tekstu

Podczas uroczystej gali wręczone zostały symboliczne statuetki oraz odznaczenia dla pracowników i zaproszonych gości. W spotkaniu uczestniczył Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Tematem przewodnim uroczystości była rozbudowa CSE „Światowid” w Elblągu, którą planowano przez długie lata. Projekt w końcu został zaakceptowany i w niedalekiej przyszłości zostanie zrealizowany.

"The Stars of Ballet Moscow"

W sobotę (18 marca) o godz. 19 będzie można obejrzeć w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie widowisko baletowe pt. „The Stars of Ballet Moscow”.

Znajdą się w nim fragmenty najbardziej znanych dzieł Piotra Czajkowskiego.